Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

LAKOSSÁGI ÉS PARTNERI FELHÍVÁS

2023.03.28.
A településrendezési eszközök módosításavéleményezésiszakaszához
 
Ezúton tájékoztatom a lakosságot és az érintett Partnereket, hogy Egerszólát Községi Önkormányzat Képviselő-testülete a településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII.15.) Kormányrendelet (továbbiakban Kr.) alapján megindította a településrendezési eszközei módosítási folyamatát.
A településen tervezett záportározó és árvízvédelmi beruházáshoz kapcsolódóana hatályos településrendezési eszközök módosítása válik szükségessé
A tervezett településrendezési eszközök-beli módosításokkal kapcsolatban helyi partnerségi egyeztetés keretében aKr. 62.§ (1) bekezdés b) pontja szerinti partnerek nyilváníthatnak véleményt a tervezés alá vont területek vonatkozásában.
A partnerségi egyeztetés véleményezési dokumentációja az alábbi weboldalon elérhető:

A fenti dokumentumok véleményezéséhez, a nyilvánosság biztosításának érdekében az érintettek részére a hivatkozott jogszabály (Kr.) 65. § (3-5) bekezdése és a 75.§, szerint az önkormányzat helyi rendelete alapján 
 
lakossági és partnerségi ismertetést
hirdetek  meg.
 
A Kr. 65.§-ában foglaltakra tekintettel 2023. április 3. napján 18.00 órakor lakossági fórumot tart, ahol szóban, vagy 2023. április 11-ig írásban (a polgármesternek címezve, Egerszólát Községi Önkormányzat címére (3328 Egerszólát, Egri út 2.), vagy a(z) onkormanyzat@egerszolat.hu e-mail címre adhatnak javaslatot, véleményt. Ugyanezen időszakban közvetlenül az E-TÉR digitális egyeztető felületére is feltölthető a partneri vélemény.
 
Egerszólát, 2023. március 28.
 
 
Verebélyi György
polgármester
 

Településünkről

Egerszólát Egertől 12 km-re, északnyugatra, a Farkas és a Préda hegyek között, a Szólát-patak völgyében fekvő település. A község neve elé megkülönböztetésül került az Eger előtag…

Dokumentumtár

Itt megtalálja településünk önkormányzatának közétett dokumentumait (rendeletek, jegyzőkönyvek, formanyomtatványok, stb…)

Rendezvények

Települési rendezvényeinkről itt találhat bővebb információt…

Szálláshelyek

Települési rendezvényeinkről itt találhat bővebb információt…

Időjárás Egerszóláton

          

Keresés az oldalon...